Sauna

sauna 1 sauna 2

sauna 3 sauna 4

K U L L A N I M S A A T L E R İ
Salı,Çarşamba,Perşembe,Cuma,Cumartesi,Pazar :
11:00 - 21:00 ERKEK / KADIN

Pazartesi günü "Genel Bakım ve Temizlik için Kapalıdır"

Yaz ayları ( haziran-eylül ) haricinde hizmet sunulan ve bir çok üyemizin buluşma noktası olan sauna bölümümüzde masaj odası, soyunma giyinme bölümü, wc, duş ve dinlenme odası vardır.
Merak edenler için saunanın faydalarını sıralamak gerekirse ;
Saunanın temel fayda prensibi vücuttaki yoğun sıcaklık artış ve azalışlarına dayanır. Sauna herkese farklı farklı yararlar sağlar. Ancak herkesin hemfikir olduğu konu, sauna sürekli kullanıldığında beden ve ruh sağlığı için iyileştirici etkilerinin olmasıdır.
Saunadan çıktıktan sonra, insanda bir yeniden doğmuşluk hissi oluşur. Kişi kendini hem bedensel olarak hem de ruhsal olarak rahat ve sağlıklı hisseder. Saunadan çıktıktan sonra savunma sisteminizin daha sağlıklı çalıştığını ve vücudunuzdaki fazlalıkları attığınızı hissedersiniz.
Sauna fiziksel görünümünüzde yapacağınız değişiklikler konusunda size yardımcı olur. Zayıflamak isteyenler içinse çok fazla efor sarfetmeden, yağ yakmanın en sağlıklı yöntemlerindendir.

Saunanın yararlarını maddeler halinde sıralayacak olursak, şunları söyleyebiliriz :
-Vücuttaki sıcaklık artışlarından dolayı antikor üretimi artar. Antikor sayesinde vücut hastalıklara karşı kendi bağışıklık sistemini üretmiş olur.
-Sıcaklık artışı sebebiyle damarlarda genişleme olur ve dolayısıyla kan dolaşımı hızlanır.
-Deride bulunan gözeneklerin açılmasına ve bu sayede de derinin rahat nefes almasını sağlar. Derinin üst tabakasındaki ölü hücreler terleme yoluyla dışarı atılmış olur.
- Terleme için enerji gerekli olduğundan ortalama bir sauna seansında yaklaşık 300 kalori yakılmış olur. Bu zahmetsiz bir şekilde kalori yakmanın en iyi yollarındandır. Çünkü 300 kaloriyi yakmak için kişinin en az 3 km koşması gerekmektedir.
-Düzenli sauna seansları kasları gevşetir ve romatizma, kireçlenme gibi rahatsızlıkların sebep olduğu ağrıların giderilmesinde etkilidir.
-Terleme yoğun bir şekilde gerçekleştiği için vücuttaki kurşun, nikel cıva gibi zararlı toksinler atılmış olur.
-Belki de en önemli faydası stresi insan bedeninden almasıdır.

İletişim: 0531 390 55 95